Odos priežiūra ir šveitimas

Odos priežiūra ir šveitimas

Sveika ir spindinti oda – geros savijautos ir kūno priežiūros rodiklis. Vienas iš būdų puoselėti odą yra šveitimas. Odos šveitimas – kosmetinė procedūra, kurios metu pašalinamos viršutiniame odos sluoksnyje esančios negyvos ląstelės. Reguliarios odos šveitimo procedūros ne tik padeda pašalinti nebegyvas odos ląsteles, bet ir gerina jos mikrocirkuliaciją, padeda įsisavinti drėgmę ir maistines medžiagas. Šveičiant odą stimuliuojama limfinė sistema ir tokiu būdu padidėja odos drėkinimas, pašalinami odos toksinai, gerėja kraujotaka.
Yra keli odos šveitimo būdai – tai mechaninis ir cheminis.

Jeigu Jūsų oda nėra itin jautri tuomet specialistai pataria naudoti mechaninį šveitimą. Šios procedūros atliekamos su kosmetinėmis priemonėmis , kurios savo sudėtyje turi abrazyvinių dalelių t.y. smulkūs grūdeliai. Įvairūs šveitikliai, prausikliai, kreminės konsistencijos kosmetinės priemonės skirtos veidui arba kūnui. Šis būdas daugiau tinkamas odai, kuri linkusi riebaluotis, gamina sebumo perteklių, užsikimšusioms poroms valyti. Odos šveitimas rekomenduojamas 1-2 katus per savaitę. Jautriai, sausai, sudirgusiai odai geriau naudoti švelnias šveitimo priemones su cheminio pobūdžio AHA rūgštimis arba itin švelnios konsistencijos mechaninius šveitiklius. Nušveitus odą ji yra paruošiama kitoms kosmetologinėms procedūroms. Tad norint jog oda įsisavintų kuo daugiau naudingų medžiagų iš kitų kosmetinių priemonių, rekomenduojama ją prieš tai būtinai nušveisti.

Cheminis šveitimas rekomenduojamas jautriai,išsausėjusiai, išsplėtusiais kapiliarais veido odai. Šias procedūras geriausia patikėti profesionalams t.y. kosmetologams, nes naudojami produktai savo sudėtyje turi tam tikrų rūgščių, kurios netinkamai naudojamos gali sukelti odos sudirgimus. Specialistas nustato odos tipą ir parenka tinkamiausios sudėties priemones jūsų odai.

Cheminis odos šveitimas grąžina veido odai gyvybingumą ir suteikia jai švytėjimo. Veido oda pašviesėja, tampa švelnesnė , elastingesnė, poros susitraukia, sumažėja raukšlės ir pigmentinės dėmės. Šis šveitimo būdas valo giliau bei švelniau nei mechaninės priemonės. Švelniuose cheminiuose šveitikliuose dominuoja rūgštys gaunamos iš įvairių maisto produktų -  AHA rūgštys, o gilesnius odos sluoksnius paprastai specialistai pasiekia su priemonėmis kuriose yra AHB rūgštys – viena iš labiau paplitusių -salicilo rūgštis. Taip pat ši rūgštis kaip sudedamoji medžiaga rekomenduojama cheminiu būdu valant riebią odą.

Atlikus kūno odos šveitimo procedūrą su mechaninėmis šveitimo priemonėmis rekomenduojama dar drėgną odą patepti aliejais praturtintais produktais arba grynais aliejais, kurie maitina ir drėkina kūno odą.

 

Dalintis:
Komentarai (0)

Privalote prisijungti arba užsiregistruoti norėdami komentuoti straipsnį!

Rašyk
Skambink