Žaislai pagal vaikučio amžių

            Kokį žaislą rinkti mažyliui ?

            Visi kažkada buvome vaikais, tad puikiai galime suprasti mažuosius kaip smagu gauti naują žaisliuką. Kaip smagu išpakuoti seniai lauktą norėtą ir sulauktą žaisliuką...nes vaikutis jau svajojo apie jį, jis jau mintyse žaidė ir kūrė nuotykius drauge. Ne ką mažiau teigiamų emocijų sukelia ir žaislas kuris tapo staigmena, pasak psichologų geriau staigmeną daryti tuomet kai vaikutis pats nelabai žino ko norėtų. Nes jeigu mažylis kažko labai labai norėjo ir žinoma jis apie tai ir kalbėjo, tai vis tik jis to ir tikėjosi. Tad , kad ir kokia puiki mintis Jums kilo renkant vaikučiui žaislą, labai svarbu įsiklausyti į mažojo norus. Nes puiki ir pakili akimirka, kuri turi teikti tik puikias emocijas ir gavėjui ir dovanotojui, gali išsirutulioti į nelabai malonią situaciją, kuomet mažylis nusivils ir jis tai tikrai parodys, na o Jūs tėveliai įdėję nemažai pastangų ir galbūt skyrę daugiau nei planuota lėšų, taip pat nevalingai galite pasijusti neįvertinti. Tad visada  verta su mažyliu, kuris jau gali pasakyti, ko jis nori ir tikisi, pakalbėti prieš išrenkant jam dar vieną draugą ar žaidimą. Jog tai būtų mėgstamas ir naudingas Jūsų vaiko dienos žaidimų dalyvis,  nes mylimi žaislai daug labiau padeda mažyliui formuotis kaip asmenybei, bei lavinti jo motorinius įgūdžius bei vystytis fantazijai.

            Tačiau, kokius žaislus geriau rinktis tam tikram amžiui, kai vis tik sprendžiate Jūs. Galbūt galima suderinti ir vaiko norus ir naudą. Mediniai žaislai lyginant su plastikiniais yra daug šiltesni ir mažylių labiau mylimi. Tai buvo pagrįsta ne vieno tyrimo metu. Tad ne veltui, gamintojai ,kurie rinkoje nori tapti žinomi kaip kokybiškų ir saugių žaislų kūrėjai, renkasi medieną ir ekologiškas apdirbimo medžiagas vienas iš tokių gamintojų yra Ispanijos kompanija AndreuToys.

           Iš medžio galima pagaminti bene visus žaislus. Nuo barškučio kūdikiui iki medinio namelio ar čiuožyklos. Tad grįžtam prie patarimo kokį žaislą rinkti vaikučiams pagal amžių ir norus. Jei Jūsų vaikutis jau metukų amžiaus, vieni iš labiausiai lavinančių žaisliukų būtų ergoterapiniai labirintai,  dėlionės, kaladėlės ar formų rūšiuokliai. Tai ugdo smulkiąją vaiko motoriką, padeda susipažinti, žaidžiant, su formomis, spalvomis, moko skaičiuoti ir atskirti, suvokti erdvę, veiksmą ir jo pasekmę, skatiną emocinę ir kalbos raidą.

           Jei mažylis jau ūgtelėjęs ir gali išreikšti savo emocijas, būtina atsižvelgti į tai kas jį domina. Kaip pavyzdys gali būti jog mažylis kuomet Jūs gaminate taip pat nori dalyvauti procese tad galima jam padovanoti vaisių ar daržovių pjaustymo rinkinį, tuomet Jūs kartu gaminsite saugiai ir smagiai. Galbūt Jūsų mažoji dama itin mėgsta puoštis Jūsų papuošalais..tuomet puiki išeitis – mediniai papuošalų vėrimo rinkiniai, kaip smagu pasipuošti savo gamintu papuošaliuku sau ir mamai, o gal močiutei ar sesei.., o dar puikus laikas praleistas kartu, pasitariant kokios spalvytės ir formos dera tarpusavyje. Tokie kūrybiniai užsiėmimai ne tik skatina smulkiosios motorikos raidą, bet ir lavina vaizduotę, be to vaikas tuo metu jaučia itin glaudų emocinį ryšį su suaugusiu. Jūsų mažasis vyrukas žavisi mašinomis ir traukiniais,puiku, tikrai rasite nemažą pasirinkimą tarp tokių žaisliukų, be to didelis pranašumas būtent tokios rūšies medinukų, jog jie tarpusavyje dažniausiai jungiasi, kaip pavyzdžiui, traukinukų bėgiai ir vagonai, tai leidžia palaipsniui sukurti ištisas trasas ar miestus. O galbūt berniukui labai patiks dėlionė, kurioje reikia tinkamai surinkti detales su transporto priemonėmis.

          Judėjimą skatinančios priemonės kaip vaikštukai, ar stumdukai, balansiniai dviratukai, vežimėliai susidėti žaislams – tokie žaislai vysto mažylį visapusiškai.

        Medinių žaislų pasirinkimas yra didžiulis ir jie visi teikia naudą ir šilumą jei yra teisingai parenkami pagal amžių. Tad dar geriau pažinkite savo vaiką žaisdami su juo ir stebėdami kokias emocijas kelią vienoki ar kitokie žaislai ar veiksmai. Tuomet parinkti tinkamą žaislą bus iš tiesų paprasta.

Leave a comment

All comments are moderated before being published