Idėjos vaiko kambariui

Keletas idėjų vaiko kambariui

 

     Kambarys tai erdvė, kurioje vaikas leidžia didžiąją dalį laisvalaikio. Tad tai turi būti ne tik jauki poilsio, bet ir funkcionali mokymosi, bei žaidimų erdvė. Šiuo metu baldų pasirinkimas yra itin didelis, todėl galima rinktis nuo ekonominių sprendimų iki erdvę taupančių baldų rinkinių.

     Renkantis baldus vaikučiui nuo maždaug trijų metukų, kai jau išaugama iš kūdikio lovelės, reikėtų atsižvelgti į tai kas kiek laiko žadate keisti interjerą. Universaliausia būtų rinktis iš gana neutralių spalvų lovų ir patį kambarį puošti įvairiais spalvingais aksesuarais, kuriuos daug lengviau pakeisti vaikui augant nei baldus. Tad planuojate jog mažylis miegos maždaug penkerius metus toje pačioje lovoje reikėtų atsižvelgti ir į kokybę. Žinoma, medžio masyvo lovos yra daug kokybiškesnės nei naudojant laminuotą medžio plokštę. Gerai paruošta mediena - tai ilgaamžė ir vertę ilgai išlaikanti baldinė medžiaga. Pasirinkimas tikrai platus, tad galima derinti su bet kokiu interjeru. Be abejo ne ką mažiau svarbu yra ir kokybiškas čiužinys, bei patalynė, kuri užtikrintų sveiką ir kokybišką mažylio miegą.

     Pagyvinti interjerą ir sukurti būtent Jūsų vaiko erdvę pasirinkimų yra begale. Vienas iš itin įdomių akcentų vaiko kambaryje gali tapti medžiaginė vigvamo tipo palapinė, tai itin graži dekoracija ir tuo pačiu labai funkcionalus daiktas , nes ten mažylis gali ne tik svajoti,ilsėtis, bet ir žaisti su draugais ar klausytis skaitomų pasakų pasineriant į begalinę vaizduotę. Taip pat puikiai vietą vaiko kambaryje randa įvairių formų sėdmaišiai. Tai  baldas, kuris gali padėti sukurti ne tik stilingą ir unikalią , bet ir funkcionalią erdvę. Sėdmaišius lengva pernešti iš vienos vietos į kitą, jie yra saugūs, nes pagaminti iš skalbiamų minkštų medžiagų, o kur dar vaikiška vaizduotė, kuri tik padidina šio baldo universalumą.

     Daiktadėžės skirtos žaisliukams taip pat labai aktualus momentas, jos turi būti tokios, jog derėtų prie bendro interjero ir žinoma patogios pačiam vaikučiui, tad ar rinktis medžiagines, ar plastikines, o gal būt medines, čia jau priklauso nuo Jūsų požiūrio ir norimo išgauti vaizdo.

      Žaidimų erdvė taip pat turėtų būti šiek tiek apibrėžta, jog  mažylis orientuotųsi, kad žaisliukai gali būti čia arba čia - kilimėlis ar staliukas su kėdutėmis. Taip vaikui yra lengviau suprasti bendrus tvarkos principus, jog tam tikri daiktai yra skirti būtent tam tikriems veiksmams. Suskirsčius kambarį į erdves vaikui bus daug paprasčiau pradėjus lankyti darželį ar kitą ugdymo įstaigą, kur taip pat yra tam tikros erdvės.

     Tai tik keletas patarimų, kaip galima įrengti kambarį Jūsų mažajam piratui ar princesei. Tačiau kuriant erdvę , būtina atsižvelgti į medžiagų kokybę ir bendrą atmosferą, kuri yra sukuriama būtent aksesuarų pagalba.

Leave a comment

All comments are moderated before being published